Македонија
11. July 2019 - 10:21

Уапсен Лаки Арамбаша – учесник во настаните на 27 април

Синоќа околу 21:30 часот полицијата го уапси Светозар Петровиќ, осуден на 18 месеци затвор за „лажно идентификување“, инаку познат на МВР по тоа што беше еден од членовите на протестите „За заедничка Македонија“ и упадна во Собранието на 27 април.