Македонија
15. July 2019 - 14:46

Уапсен Боки 13

Полицијата попладнево го уапси Бојан Јовановски, познат како Боки 13. Неофицијално, како што дознава А1он, апсењето е по барање на обвинителеството за организиран криминал.

Се уште не е јасна причината поради која е издадена наредбата за спроведување на Бојан Јовановски пред судија од претходна постапка. Во последно време имаше шпекулации дека се прибираат огромни суми пари со рекет и уценување, но сето тоа беше демантирано од страна на Боки 13.

Јовановски се претставува како газда на 1ТВ, иако официјално како сопственик на телевизијата фигурира неговиот татко.