Loading Video...
Свет
25. January 2019 - 23:13

Уaпсен близок соработник на Трамп

Долгодишен соработник на Трамп и негов советник  во претседателската кампања Роџер Стоун е уапсен на Флорида од страна на ФБИ. Стоун е обвинет  по седум точки во рамки на истрагата за руското мешање во американските претседателките избори во 2016 година која ја води специјалниот обвинител Роберт Милер. Мегудругото  се терети за влијание врз сведови  и за давање лажни изјави.