Македонија
30. December 2020 - 13:22

Уапсен 19-годишен скопјанец, при преглед кај него пронајдена марихуана

Вчера во 22.50 часот, полициски службеници од СВР Скопје на подрачјето на Гази Баба го лишиле од слобода К.М.(19) од Скопје, затоа што при извршен преглед кај него биле пронајдени марихуана и дробилка, соопштија од МВР.

По документирање на случајот, против него ќе биде поднесен соодветен поднесок.