Македонија
11. September 2019 - 11:04

Тројца скопјани каснати од кучиња

Во текот на вчерашниот ден во скопските полициски станици се пријавени три случаи на каснување од куче.

Ѓ.С.(31) од Скопје пријавил дека на бул. „Србија“ бил каснат од куче скитник во пределот на левата нога.

Д.Д.(52) од Скопје пријавил дека на бул.„АСНОМ“ во Аеродром бил каснат од куче скитник во пределот на десната нога.

Т.А.(72) од Скопје во Полициската станица Карпош пријавил дека на ул.„Бранислав Нушиќ“ бил каснат од куче скитник во пределот на левата надколеница.