Македонија
8. October 2019 - 15:44

Тројца малолетници силувале малолетно момче во Скопје

На 07.10.2019 во 9.00 часот во Полициската станица Бит Пазар, 45-годишна жена од Скопје  пријавила дека во август 2019 година тројца малолетници извршиле полови дејствија врз нејзиниот малолетен син. Се преземаат мерки за целосно расчистување на случајот, велат од МВР.