Македонија
9. May 2021 - 12:07

Три млади девојки од Кочани повредени во сообраќајна незгода

Во соопштение oд МВР стои дека на 08.05.2021 во 22.25 часот било пријавено дека на регионалниот пат с.Зрновци-с.Грдовци, во близина на мостот на р.Брегалница, патничко возило „цитроен“, со кочански регистарски ознаки, управувано од А.М.(31) од нас.Оризари, излетало надвор од коловозот. Во незгодата со тешки телесни повреди се здобила сопатничката В.С.(21), а со телесни повреди се здобиле уште две сопатнички А.А.(23) и Д.С.(25), сите три од Кочани, констатирани во Општата болница Кочани.

Извршен бил увид на местото на незгодата од увидна екипа од Полициската станица Кочани.