Loading Video...
Свет
7. February 2019 - 19:10

Три лица загинаа при уривање на станбена зграда во Истанбул, две деца спасени

Најмалку 3 лица загинаа во Истанбул при уривање на станбена зграда. Од под рушевините спасувачките екипи извлекле 12 повредени лица. 5 годишно девојче и 9 годишно момче се мегу спасените. Под рушевините биле   неколку часа соопштија спасувачите.Во тек е истрага за несреќата. Според првичните информации последните три ката од 8 катницата биле нелегално изградени.