Балкан
4. October 2022 - 13:23

Три лица загинаа по експлозија во фабрика за оружје во Бугарија

Тројца се повредени и пренесени во Итната помош во Казанлак по експлозијата во фабриката на Арсенал. Во моментов има повредена жена, примено во УМБАЛ „Проф. д-р Стојан Киркович” во Стара Загора, а уште еден е во Ургентниот центар Казанлак во средно тешка состојба. Под урнатините се уште се трага по две лица.

Несреќата се случила нешто по 11 часот на местото на настанот пристигнале повеќе противпожарни екипи и возила на брзата помош.