Свет
6. December 2021 - 10:48

Три деца загинаа при уривање на зграда во Египет

Спасувачките екипи трагаат по можни жртви под урнатините на четирикатната зграда, информира весникот Ал-Ахрам.

Меѓу жртвите има адвокати, кои работеле во адвокатската канцеларија во зградата што ја поседувал еден од нив, соопштија претставници на локалната адвокатска комора.

Засега не е позната причината за уривањето на објектот.