Свет
22. July 2019 - 17:24

Трамп негира апсење шпиони на ЦИА во Иран

Американскиот претседател Доналд Трамп категорично негираше дека Иран уапсил 17 лица кои Техеран ги обвинил дека се шпиони на ЦИА и дека некои осудиле на смртна казна.

„Извештајот за заробување шпиони на ЦИА од страна на Иран е целосно лажен”, напиша Трамп на Твитер.

„Нула од вистината. Само уште повеќе лаги и пропаганда што објавува религиозен режим што е лош и нема идеја што да прави”, наведе Трамп на Твитер.