Свет
20. јуни 2019 - 8:44

Трамп ќе има средби со Путин и Си Џинпинг следната недела

Американскиот претседател Доналд Трамп изјави дека на средбата на високо ниво на Г-20 што ќе се одржи во Јапонија следната недела, ќе има средби со колегите од Русија и од Кина, Владимир Путин и Си Џинпинг.

Трамп најави за средбите во интервју за телевизијата Фокс.

Претхоидно, тој потврди само за средба со кинескиот претседтаел.