Кошарка
29. August 2015 - 19:06

Трајковски неигра во Рига поради повреда

Македонската кошаркарска репрезентација во овие го игра последниот контролен дуел од подготовките за Евробаскетот. Селекторот Марјан Србиновски на дуелот со Летонија во составот ги има Брчков и Јанески, кои не беа дел од претходните дуели со Шпанија.

Поради повреда на носот не може да игра Бојан Трајковски, додека Србиновски ги нема во игра и Марко Симоновски и Ричард Хендрикс. За тежината на повредата на Трајковски ќе се знае по доаѓањето во Скопје.