Македонија
28. March 2016 - 13:35

ТРАГЕДИЈА во Скопје: Мртва жена пронајдена на тераса

Скопјанка била пронајдена мртва на терасата од својот дом, откако во него избувнал пожар.

Во 9 часот и 45 минути вчера од страна на противпожарната бригада било пријавено дека во селото Бардовци во Скопје настанал пожар во куќата на 63-годишната Б.Б.

Несреќната жена која живеела сама била пронајдена почината на терасата.

Телото е дадено на обдукција.

Се работи на утврдување на причините за пожарот.