Македонија
13. August 2016 - 12:43

Трагедија во Маврово, загина градежен работник

Вчера околу 10,40 часот во Маврово, при работа на изградба на нов објект (поставување на плоча), од петтиот кат паднал Џ.Ш. (47) од с.Добри Дол-гостиварско, вработен во АДГ„Пелагонија“, при што починал на самото 
место.
 
Увид извршила екипа од ПС-Гостивар.
 
По наредба на јавен обвинител телото на починатиот е дадено за обдукција.