Македонија
17. February 2017 - 13:14

Трагедија во ГУЦ: Матурантка почина на час, учениците во шок

Вчера во 18.30 часот од Ургентен центар Скопје во ЕИК Скопје било пријавено дека во ГУЦ „Здравко Цветковски“, на час по Историја, на ученичката А.А. (18) од Скопје во еден момент и се слошило, по што паднала од столчето.
 
По неуспешниот обид од професорите да ја освестат била повикана Итна медицинска помош, кои се обиделе да ја реанимираат, но не успеале.
 
После тоа истата била пренесена во Ургентен центар каде од страна на лекар била констатирана смрт.