Балкан
24. January 2017 - 21:03

Трагедија: Пронајдено мртво деветгодишно девојче

Голема трагедија ја потресе Хрватска. 9-годишна девојка од Славонски Брод била пронајдена  мртва во семејната куќа, а причината за смртта би требало да биде утврдена со обдукција. 

Според неофицијалните информации , на телото на девојчето не се пронајдени траги на насилство, а родителите се обиделе да ја реанимираат, па веруваат дека починала од природна смрт.