Македонија
23. February 2016 - 14:30

Трагедија ја потресе Струмица: Паднал додека работел и починал

Трагедија ја потресе Македонија. Вчера во 13 часот во Струмица, 64-годишниот П.П. работејќи на објект на улицата Гоце Делчев, паднал од кровот на објектот, од висина од 9 метри.

Според податоците од полицијата, тој веднаш со возило на Итна медицинска помош бил пренесен во болница, каде и покрај напорите на лекарите, ја загубил битката со животот во 15 часот и 45 минути.

Телото ќе биде предадено на обдукција.

Засега не се знае како паднал несреќниот маж.