Македонија
26. October 2015 - 12:28

Трагедија ја потресе Македонија: Почина трудница во скопска Гинекологија

Трудница во петтиот месец на бременоста починала во скопската Гинекологија, јавува Нова.

Според информациите на порталот, жената починала поради искрварување.

Информацијата ја потврдила и полицијата. Според нив, вчера околу 21 часот во Клиничкиот центар во Скопје пријавено е дека починала трудница на 38 годишна возраст.