Балкан
14. October 2016 - 23:40

Трагедија: Две лица загинаа во страшна сообраќајна несреќа во БиХ

Две лица загинаа во страшна сообраќајна несреќа која попладнево се случила на на патот Мостар-Столац во БиХ.

Во страшната несреќа, во која учествувале два автомобили, повредене се уште две лица кои со возила на Брзата помош се пренесени во болницата во Мостар.

Сообраќајот на овој дел од патот е во целосен прекин.