Македонија
3. December 2018 - 11:33

Трагедија: Беровчанец почина по превртување со трактор

На 02.12.2018 година околу 11:45 часот во село Двориште, беровско, З.Ц.(39) од село Двориште, додека управувал трактор „ИМТ 539“ без регистарски ознаки, изгубил контрола и паднал во провалија, превртувајќи се неколку пати.

Со возило на Итна медицинска помош тој бил пренесен во Медицински центар Струмица, каде околу 13:30 часот починал.

Увид на местото извршиле Јавен обвинител и екипа од Полициската станица Берово.

Се работи на расчистување на случајот.