Здравје
16. September 2015 - 14:22

Топи масни наслаги: Овој сируп ги намалу килограмите и ќе имате тело каво што сте сакале!

Ако имате вишок килограми и сало на стомакот постои едноставен начин како да го решите со помош на едноставен рецепт.
 
Ако ве мачи вишокот киограми и сало на стомакот, овој напиток ќе ви помогне.
 
Потребни состојки:
 
130 грама свеж рен
корен ѓумбир
3 лимони
2 кесички цимет
4 лажици мед
 
Начин на припрема:
 
Исчистете и изрендајте 130 грама свеж рен и 2 сантиметри корен од ѓумбир. Потоа додате 3 лимони кои исто така ќе ги изрендате.
 
Потоа додате 2 кесички цимет и 4 лажици мед. Сето тоа добро  измешајте го и смесата ствете ја во тегла.
 
Теглата добро затворете ја и секое утро во текот на три дена на празен стомак испијте една лажица сабајле и навечер. Ќе бидете изненадени од резултатот.