Фудбал
1. March 2021 - 10:52

Тонали: Милан треба да се врати на стариот ентузијазам

Фудбалерот за врска на Милан, Сандро Тонали смета дека тимот треба да го врати својот ентузијазам по кој беше препознатлив до скоро време.

– Ние мора да работиме за да го разгориме нашиот ентузијазам што не водеше напред во текот на целата година. Треба да го вратиме што е можно побрзо. Работевме многу напорно во текот на изминатите неколку дена и докажавме дека можеме, го цитира Тонали „Скај Спорт Италија“.

Милан кој долго време беше лидер во Серија А, синоќа ја победи Рома на гостински терен со 2:1 и со вкупно 52 освоени бода е втор на табелата. Води Интер со 56 бода.