Џет-Сет
14. December 2019 - 18:18

ТЛЗП: Даниел Кајмакоски победник во полуфиналето - сите ги разнежни со емотивниот настап

Даниел Кајмакоски синоќа во полуфиналето на популарното шоу Твоето лице звучи познато, маестрално ја изведе многу тешката балада на Сем Смит “Lay me down”.

Членовите на жирито имаа само пофални зборови за овој настап и воопшто не е чудно што доби најмногу поени.

Беше тополо, нежно, емотивно.

Даниел и Ивана Петерс со оваа победа се први на тимската табела.

Даниел наградата од 1.000 евра ќе ја додели на Никола од Скопје кој се бори со канцерот.

Следниот петок во финалето настапуваат двојки.