Македонија
1. August 2019 - 21:26

Тетовската полиција најде „БМВ“ на печалбар кое било пријавено за украдено

Патничко возило марка „бмв“ кое вчера било пријавено за украдено во Тетово денеска било најдено од полициските службеници, инфомира СВР Тетово.

Возилото имало германски таблици и е во сопственост на печалбар. За украдено, возилото го пријавил негов роднина кој го возел, а му го украле со клучевите оставени во автомобилот.

-Денеска околу 13 часот, на локалниот пат Стримница-Челопек полицајците го нашле патничкото возило „бмв“ со германски регистарски таблици. Инаку, вчеравечер околу 23:40 часот било пријавено дека е одземено на улица „Штипска“ во Тетово, од страна на 45-годишниот тетовец Р.В, информира Марјан Јосифовски портпарол на СВР Тетово.

Извршен е увид, по што возилото ќе му биде вратено на сопственикот.