Македонија
24. October 2020 - 19:55

Тестот на Амди Бајрам позитивен на коронавирус

Поранешниот пратеник Амди Бајрам бил позитивен на ковид-19, пишуваат медиумите, како потврда добиена од извори од здравствените власти.

Бајрам беше тестиран посмртно, откако денеска во болницата „Жан Митрев“ бил донесен починат.

Пред две недели, во Истанбул тој правеше свадба за внука си со повеќе од 200 гости од Македонија.