Македонија
5. July 2021 - 16:09

Тешко повредени две малолетни лица во сообраќајна несреќа помеѓу мотор и патничко возило во Прилеп

На 05.07.2021 во 01.00 часот било пријавено дека во Прилеп, на крстосницата од ул.„Тризла“ со ул.„11 Октомври“ и ул.„Миноски Горан“ се случила сообраќајна незгода помеѓу мопед „хамачи“, управуван од малолетник и патничко возило „мерцедес“, со прилепски регистарски ознаки, управуван исто така од малолетник, двајцата од Прилеп.

Во незгодата со тешки телесни повреди се здобила малолетна сопатничка на мопедот, а со телесни повреди се здобил возачот на мопедот, констатирани во Општата болница Прилеп.

Извршен бил увид на местото на незгодата од увидна  екипа од Полициската станица Прилеп.