Македонија
14. May 2022 - 12:17

Тешко повреден мотоциклист при судар со „опел“


На 13.05.2022 во 17.10 часот на ул.„Борис Трајковски“ се случила сообраќајна несреќа помеѓу патничко возило „опел“, управувано од С.М.(47) од Скопје и мотоцикл „кавасаки“, управуван од М.Н.(23) од Скопје, двете со скопски регистарски ознаки. Во несреќата М.Н. се здобил со тешки телесни повреди констатирани во Комплекс клиники „Мајка Тереза“. Увид на местото на несреќата извршила екипа од СВР Скопје.