Македонија
15. August 2022 - 11:48

Тешко повреден мотоциклист по судар со „ауди А6“ на автопатот „Пријателство“

На 14.08.2022 во 12.10 часот на автопатот „Пријателство“, во близина на клучка Петровец, се случила сообраќајна несреќа помеѓу патничко возило „ауди А6“, со српска национална ознака, управувано од М.Н. од Р.Србија и мотоцикл „хонда“ со национална ознака на БиХ, управуван од В.М.(38) од БиХ. Во несреќата возачот на мотоциклот се здобил со тешки телесни повреди, констатирани во Комплекс клиники „Мајка Тереза“. Увид на местото извршила екипа од СВР Скопје.