Македонија
20. November 2019 - 17:51

Тешко повреден градежен работник во Штип

Утрово во 10.31 часот во СВР Штип, од дежурната амбуланта при Клиничка болница Штип било пријавено дека за укажување на лекарска помош бил донесен Б.М., кој се здобил со повреди при изведување градежни работи на зграда во населбата „Осми ноември“ во Штип.