Фудбал
31. October 2017 - 15:23

Тешки закани кон Ловрен

Ако некој тешко простува тоа се навивачите. Тоа најдобро го почувствува дефанзивецот на Ливерпул Дејан Ловрен кој по слабиот настап против Тотенхем каде беше директен виновник за првите два гола на противникот добива се почести закани од фановите на славниот англиски клуб. 

Последната сепак ги мина сите граници кога еден фан се закани дека ќе му ја убие фамилијата. 
Тотенхем на тој меч победи со 4-1 а Јирген Клоп го замени својот играч уште по првите 30 минути.