Loading Video...
Ракомет
23. November 2020 - 18:18

Тешка задача за Еурофарм Пелистер на гостувањето кај Рајн Некар Левен

Ракометарите на Еурофарм Пелистер отпатуваа за Германија каде утре ќе го играат мечот против фаворизираниот Рајн Некар Левен во рамки од 4. коло на групата Д во Европската лига.
 
Меѓу оние кои заминаа на за Германија во обид да извлечат поволен резултат  ги нема Граџан, Костески и Маџовски.
 
Во досегашните два натпревар Еурофарм Пелистер нема победа, односно загуби од данскиот ГОГ, одигра нерешено минатата недела во Битола против швајцарскиот тим Кадетен Шафхаузен. 
 
Утрешниот меч Ранј Некар левен – Еурофарм Пелистер ќе започне во терминот од 20:45 часот