Македонија
20. January 2020 - 10:19

Тешка сообраќајна несреќа во струмичко,почина 33-годишен маж

Вчера во 17.00 часот во СВР Струмица било пријавено дека кај крстосницата „Габровски водопади“ во близина на с.Габрово, струмичко, В.М.(38) од с.Моноспитово, струмичко, управувајќи патничко возило „бмв“, со струмички регистарски ознаки, изгубил контрола и излетал од надвор од коловозот. Во незгодата со тешки телесни повреди се здобил сопатникот Д.Д.(33) од с.Моноспитово, по што бил пренесен во Медицинскиот центар Струмица, каде починал. Со телесни повреди се здобил возачот и уште двајца сопатници, М.Г.(36) и С.С.(35), двајцата од с.Моноспитово, кои биле пренесени во Медицинскиот центар Струмица за укажување на лекарска помош. Увид на местото на незгодата извршила увидна екипа од СВР Струмица.