Македонија
5. March 2016 - 17:05

Тешка сообраќајна несреќа во Аеродром, има повредени

Тешка сообраќајна несреќа се случила попладнево во скопската населба Аеродром, поточно на булевар Србија.
 
Во несререќата учествувале камион, автомобил и мотор, а има и повредени кои се пренесени во болница со две возила на Брзата помош.
Во тек е увидот од страна на полицијата.
 
Повеќе информации подоцна.