Македонија
25. September 2015 - 15:43

Тешка сообраќајка во тунелот кај Катланово, едно лице повредено

Едно лице е повредено во сообраќајна несреќа која околу 13:50 часот се случила во тунелот кај Катланово.

Од МВР велат дека во несреќата учествувале две товарни возила и еден автомобил. Засега пријава има за едно повредено лице.

Полицискиот увид е во тек, а сообраќајот е во прекин поради што создадена е голема колона на возила. Повеќе детали од полицијата ќе бидат познати по завршување на увидот.

kolona

ФОТО: Ѕид на сообраќајниот срам