Македонија
30. May 2016 - 9:58

Тешка сообраќајка во Прилеп - Една жена загина, а маж е тешко повреден

Една жена загина, а маж е тешко повреден во сообраќајната несреќа што се случи ноќеска, во еден часот по полноќ во Прилеп.

Автомобил “опел астра“, од засега непознати причини удрил во огрдата на малиот мост на Градска Река, кај Сточното Пазариште во Прилеп и паднал во реката. На местото на несреќата загинала 35 годишната Јулијана Ујгуноска од селото Боротино, а нејзиниот сопруг, 43 –годишниот Рубинчо е префрлен во грдската болница во Прилеп, информираат од Основното јавно обвинителство во Прилеп кое со полицијата направи увид на местото на несреќата.
 
Наредена е обдукцијата врз телото на починатата жена за да се утврдат причините за смртта.