Македонија
21. October 2021 - 11:30

Тешка сообраќајка пред Тетово, неофицијално има и жртви

Пред влезот во Тетово, поточно во Желино во близина на патарината денес се случила тешка сообраќајка, пишува Алсат-М.

Првичните неофицијални информации се дека има најмалку една жртва.

Детали се очекуваат во текот на денот.