Македонија
11. јуни 2018 - 14:41

Тешка сообраќајка на патот Радовиш - Штип - повредени три лица

Тешка сообраќајна несреќа се случила вчера на патот   Радовиш -  Штип, повредени три лица. Според информациите полицијата, вчера  околу 21.20 часот на магистралниот пат Радовиш – Штип, патничко моторно возило „Рено Клио“ со штипски регистарски ознаки, управувано од Х.С.(35) од Штип во кое имало  тројца сопатници, излеталo од десната страна надвор од коловозот во нива . По незгодата, сите сопатници биле пренесени во Клинички центар Штип, каде кај еден од нив биле констатирани тешки телесни повреди, додека кај другите биле констатирани лесни повреди.

Увид на местото на настанот извршила екипа од СВР Штип.