Македонија
9. February 2016 - 11:18

Тешка сообраќајка на патот Градско - Прилеп, сообраќајот во прекин

Поради сообраќајна незгода утрово целосно е во прекин сообраќајот на магистралниот пат А1, Градско-Прилеп.

Како што соопшти АМСМ повикувајќи се на информациоја од МВР, сообраќајот е во прекин од 10:05 часот.