Македонија
30. August 2015 - 12:54

Тешка сообраќајка кај Смоквица

Тешка сообраќајна несреќа се случи денеска кај Смоквица.  Две возила од марка „Пежо“ и „Поло класик караван“ се судрија на 150 метри пред автопатот.

Според фотографиите, причинета е огромна материјална штета. Полциијата е на терен.