Македонија
10. November 2017 - 14:01

Тешка сообраќајка кај Гостивар - повредено едно лице

Уште една сообраќајна несреќа ја вознемири Македонија.

- На 09.11.2017 година околу 22,30 часот на крстосницата на ул. „Живко Брајковски“ и ул. „101“ во Гостивар се случила сообраќајна незгода помеѓу патничко возило „Мерцедес“ со гостиварски регистарски ознаки, управувано од С.Д. (22), патничко возило „Опел вектра“ со гостиварски регистарски ознаки, управувано од Т.П. (33) и патничко возило „Мерцедес“ со гостиварски регистарски ознаки, управувано од Е.П. (18), сите од Гостивар. Во незгодата со тешки телесни повреди се здобил Е.П. Тој со возило на Итна медицинска помош бил пренесен во болницата во Гостивар и по укажаната лекарска помош бил пуштен на домашно лекување.информираат од полицијата,

Увид на местото на настанот извршила екипа од Полициската станица Гостивар.