Македонија
8. December 2018 - 0:09

Тешка сообраќајка кај Битола, има загинати

 

Teшка сообраќајна несреќа се случи вечерва на патот Прилеп-Битола после Тополчани.

Во сообраќајката се судриле автомобил марка Ауди со ресенски регистарски ознаки и товарно возилo.

Неофицијално има две жртви.

   

 

ФОТО: МАРКУКУЛЕ