Балкан
27. August 2015 - 10:13

Тешка сообраќајка - Четири дечиња останаа без родители

Во тешка несреќа во Србија загинаа германски државјанин и неговата сопруга Турчинка, додека нивните четири деца се наоѓаат во болница.

Родителите загинаа на лице место кога нивното возилото „цитроен“ директно удрило во камион, пишува српски Ало.

Несреќата се случила на автопатот Белград-Ниш.