Македонија
11. March 2019 - 15:06

Тешка несреќа кај Козјак - повредено едно лице

 На 10.03.2019 околу 10.40 часот на регионалниот пат Скопје – ХЕЦ „Козјак“ се случила сообраќајна незгода помеѓу патничко возило „Опел корса“ со скопски регистарски ознаки, управувано од Д.Ј.(70) од Скопје и непознато возило управувано од непознато лице, кое по незгодата го напуштило местото на настанот. По судирот, возилото „Опел корса“ удрило во бетонска ограда и притоа со тешки телесни повреди се здобила Д.Ј., која со возило на Итна медицинска помош била пренесена во Градската општа болница „Свети Наум Охридски“ каде и била укажана лекарска помош. Извршен бил увид на местото и се работи на расчистување на случајот.