Македонија
18. July 2019 - 15:57

Тешка кражба во Струга

Полициската станица Струга поднесе кривична пријава против И.Р.(28) од Скопје Поради постоење основи на сомнение за сторено кривично дело „тешка кражба“. Пријавениот, на 04.07.2019 со употреба на физичка сила отворил прозорец од едукациски центар на улица „Владо Малески“ во Струга и одзел повеќе предмети со што се стекнал со противправна имотна корист од 30.000 денари.