Македонија
8. April 2018 - 15:32

Тепачка во кафеана во Кавадарци, претепан работник од обезбедувањето

Вчера во 05,45 часот во Полициската станица Кавадарци Б.Ч.(26) пријавил дека истиот ден околу 04,15 часот во угостителски објект во Кавадарци бил физички нападнат од страна на А.Ч., кој работел како обезбедување во објектот.

 Пријавителот се здобил со повреди констатирани од страна на лекар од Здравствениот дом во Кавадарци.

Се работи на целосно расчистување на случајот.