Балкан
26. November 2016 - 13:25

Тепачка пред основно училиште - Ученик избоден во стомак, лекарите се борат за неговиот живот

Пред основното училиште „Младост“ во Нов Белград синоќа дошло до тепачка во која е тешко повреден 16-годишен ученик. 

Според тамошните медиуми , до тепачката дошло околу 21 часот во  дворот на училиштето. Момчето се здобило со повреди на стомакот и веднаш било итно пренесено во болница.