Македонија
20. јуни 2024 - 17:46

Тепачка помеѓу поранешни сопружници, двајцата се изјаснуваат како жртва пред полицијата

– Во средата, во 17.19 часот во СВР Скопје, 44 –годишна жена од Скопје пријавила дека околу 17.00 часот во заедничкиот дом на подрачјето на општина Аеродром во Скопје, по претходна расправија, била физички нападната од нејзиниот поранешен 47 – годишен сопруг, информираат од МВР.

Исто така, во полициска станица и сопругот пријавил дека бил физички нападнат од 44 – годишната сопруга.

По целосно документирање на случајот ќе следува соодветен поднесок, соопшти МВР.