Македонија
19. April 2024 - 15:43

Тепачка помеѓу две колешки во средно училиште во Битола

Вчера во СВР Битола, 28-годишната Х.Т. од Битола пријавила дека во средно училиште во Битола била физички нападната од нејзината колешка Ј.Н., информираше Министерството за внатрешни работи.

„Се преземаат мерки за расчистување на настанот“, наведено е во полицискиот билтен.