Џет-Сет
13. January 2017 - 17:36

ТАЖНА ВЕСТ: Почина најпознатиот југословенски пејач

Еден од најпознатите југословенски пејачи Мики Јевремовиќ почина денеска од мозочен удар. Тој на 27. декември добил мозочен удар и неколку денас бил во кома.

Во моментот кога го добил мозочниот удар покрај него бил неговиот брат Зоран. Пејачот бил однесен во болница каде му била укажана лекарска помош, па после неколку дена паднал во кома, но денеска ја изгуби битката за живот.